A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальний заклад Сквирської міської ради «Сквирський центр професійного розвитку педагогічних працівників»
Київська область

Підвищення якості позашкільної освіти – один із пріоритетів Служби якості освіти

Дата: 01.02.2021 09:15
Кількість переглядів: 64

29 січня 2021 року Державна служба якості освіти України брала участь у онлайн-семінарі «Побудова освітнього процесу у закладах позашкільної освіти за різними формами навчання. Орієнтир на учня».

Алла ЗАХАРОВА, начальниця відділу позашкільної освіти департаменту інституційного аудиту Служби, акцентувала увагу на головних аспектах формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти. Зокрема, наголосила, що основними принципами системи є:

  • врахування освітніх потреб і очікувань;
  • органічна єдність заходів щодо забезпечення якості освіти з освітнім процесом;
  • відповідальність та взаємозалежність;
  • відкритість і прозорість;
  • підтримка культури якості;
  • довіра.

Крім того, начальниця відділу позашкільної освіти нагадала про головні компоненти внутрішньої системи: «освітнє середовище закладу позашкільної освіти», «система оцінювання здобувачів освіти», «педагогічна діяльність педагогічних працівників та/або тренерів-викладачів», «управлінська діяльність», підкресливши, що заклад самостійно може визначати інші складові відповідно до напряму діяльності та стратегії його розвитку.

Володимир ВЕРБИЦЬКИЙ, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, зазначив, що перед позашкільною сферою освіти постали нові виклики у побудові освітнього процесу за різними формами навчання, але важливою залишається якість надання освітніх послуг.

Відтак усі учасники заходу мали змогу поділитися досвідом організації освітнього процесу у закладах позашкільної освіти, практичними кейсами щодо підвищення якості освіти, ресурсного забезпечення, фінансування, використання сучасних освітніх платформ та онлайн-навчання, а також збереження і розвитку мережі гуртків.

Захід відбувся за участі заступників директорів з навчальної роботи закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, методистів та керівників гуртків.

Довідково:

Наказом Державної служби якості освіти України від 07.12.2020 № 01-11/78 затверджено Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти. У додатку до них наведено Орієнтовні критерії та індикатори для самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу позашкільної освіти.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування