A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальний заклад Сквирської міської ради «Сквирський центр професійного розвитку педагогічних працівників»
Київська область

Підсумки тижня в освіті: головні події

Дата: 01.03.2021 09:39
Кількість переглядів: 91

Школи закриватимуть лише при «червоному» рівні небезпеки. У період дії адаптивного карантину відвідування закладів освіти заборонятиметься лише у разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на окремих територіях.

МОН просить школи дотримуватись заходів безпеки. Зважаючи на послаблення карантинних обмежень для закладів освіти у Міносвіти зазначають, що пріоритетом організації функціонування закладів освіти має залишитись неухильне дотримання протиепідемічних заходів.

Виші можуть самостійно обрати форму навчання. Міністерство освіти і науки рекомендує закладам фахової передвищої та вищої освіти самостійно визначати форму організації освітнього процесу. При цьому у МОН радять надавати перевагу змішаній формі навчання.

У школах з'явиться предмет «Підприємництво і фінансова грамотність». До типових навчальних планів для учнів 5-9 класів включено новий предмет «Підприємництво і фінансова грамотність». У МОН зазначають, що фінансова грамотність є однією з ключових компетентностей.

У 5-9 класах збільшать кількість уроків з декількох предметів. Типовими навчальними планами для 5-9 класів передбачено збільшення кількості годин на вивчення декількох предметів – української мови, іноземної мови, математики, природничих предметів та інформатики.

Президент підписав закон щодо виборів ректорів. Відтепер якщо у виборах ректора жодна з кандидатур не набрала понад 50% голосів, буде проводитися другий тур виборів з-поміж двох осіб, які в першому турі набрали найбільшу кількість голосів.

Уряд реорганізував Академію державного управління. Кабмін реорганізував Національну академію державного управління при Президентові України. Також будуть реорганізовані Дніпропетровський, Львівський, Одеський та Харківський інститути державного управління.

Мінцифри презентувало серіал «Медіаграмотність у часи пандемії». Навчальний курс розрахований на молодь. Зокрема, освітній серіал пояснює, як і чому з’являються фейки, а також дає основні інструменти та методи аналізу новин і фактів.

65% учнів мають недостатній рівень фізичної підготовленості. За інформацією Міністерства освіти, 2/3 учнів у 2018/19 навчальному році мали недостатній рівень фізичної підготовленості. У 2020 році ситуація ускладнилась через введення карантинних заходів.

Кабінет Міністрів вніс зміни до Положення про МОН. У постанові КМУ йдеться про видозмінені функції МОН, зокрема, ліцензування освітньої діяльності, розроблення проєктів ліцензійних умов, затвердження порядку проведення експертизи освітніх програм тощо.

Уряд затвердив план розвитку STEM-освіти. Документ визначає комплекс заходів, пов’язаних з розвитком навичок науково-дослідницької та інженерної діяльності, винахідництва, ранньої професійної самовизначеності та готовності до вибору майбутньої професії.

Джерело


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування