Як подати власну історію або номінувати вчителя на Global Teacher Prize Ukraine 2023: практичний гайд
Global Teacher Prize Ukraine продовжує збирати історії вчителів, чий професійний досвід і віддана робота з дітьми уособлюють українське вчительство воєнного часу.
Кожна вчительська історія має велике значення та потребує висвітлення. Адже крім презентації особистих досягнень конкретного педагога, вона також відображає його вплив на учнів, школу і загалом громаду. Ці історії підкреслюють важливу роль учителів у суспільстві, сприяють впровадженню та поширенню нових педагогічних практик і методик і можуть стати прикладом для інших освітян.
«Цьогорічна премія — це «історія» про неймовірні історії, які щодня відбуваються в освітянському житті. Це можливість розповісти про свій шлях світу, зробити вклад, який увійде в скарбницю педагогіки України», — переконаний фіналіст Національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2020, переможець у номінації «Вибір українців» GTPU 2020 Андрій Олійник.
Для саморозвитку кожного вчителя — це чудова можливість, додає пан Андрій. За його словами, сьогодні престиж професії залежить більшою мірою від самих учителів, а участь у премії підкреслює професіоналізм педагога та дає змогу кожному знайти свою родзинку та поділитися нею зі світом.
«Під час написання своєї історії важливо не боятися хизуватися здобутками, у жодному разі не думати, що твоя історія не варта уваги. Кожна історія має право бути почутою і буде почутою. Важливо лише в ній розкрити себе не тільки як учителя, але і як людину», — каже фіналіст.
Оскільки вчителям може бути непросто максимально відобразити свої досягнення, врахувавши воєнні виклики, команда Global Teacher Prize Ukraine підготувала практичний гайд:
він містить рекомендації з написання історій, які допоможуть структурувати думки та подати заявку належним чином;
приклади успішних історій покажуть, як учителю продемонструвати свій унікальний внесок у навчання та виховання учнів;
наведені критерії відбору допоможуть зрозуміти, на що звертати увагу, як зосередитися на головних аспектах своїх досягнень;
практичні поради підкажуть, як подати ідею освітнього проєкту, зрозуміло сформулювати та презентувати.
Джерело: сайт Освіторія